Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Pět appek, které vyšperkují váš Instagram

Obliba Instagramu roste každým měsícem. Na celém světě má už více než 800 milionů aktivních měsíčních uživatelů. Instagram Stories v červnu 2017 sledovalo a publikovalo zde na 250 milionů lidí.

loga aplikací

Tyto aplikace vás na pár hodin zabaví

Mezi profily se najde i nespočet firem, které využívají sílu Instagramu, více či méně dobře. Jenže s tím, jak roste počet uživatelů, roste i konkurence a zaujmout je čím dál, tím těžší. Ať už ve feedu, nebo v Insta Stories. Instagram přichází pravidelně s novými funkcemi, filtry nebo nálepkami. Od živého vysílání, přes ankety až po sezónní stickers. Tak se ani firmy nemusí se svými Stories držet zpátky. A ačkoli se další a další vylepšení objevují každých pár týdnů, existuje několik zajímavých aplikací, díky kterým váš feed i vaše Stories vyniknou.

Adobe Premier Clip

S touhle jednoduchou appkou vytvoříte skvělá videa z nahrávek nebo fotografií. Videa můžete sestříhat, zpomalovat rychlost jejich přehrávání, přidat k nim vlastní nebo předvolenou hudbu. Vložit můžete úvodní i závěrečné titulky a vybrat prolínání mezi snímky či jejich přiblížení. Vzhled videa pak změníte barevnými filtry. A když si s úpravou nevíte rady, nebo jste prostě jenom trochu leniví, aplikace je udělá všechny za vás. K rozdělaným projektům se dá kdykoli vracet a opět na nich pracovat.

Screenshot - Prostředí aplikace

Prostředí aplikace

video to gif - Premier Clip

Premier Clip

InShot

InShot je další aplikací na úpravu videí, má ale odlišné funkce. Spíše než na samotnou tvorbu se zaměřuje na úpravu. Videa oříznete, vyzkoušíte pár barevných filtrů, přidáte text, vyměníte pozadí. Jako bonus získáte ještě balíček animovaných samolepek.

Screenshot - Prostředí aplikace

Prostředí aplikace

InShot

InShot

FlipaClip

S chytrým telefonem a aplikací FlipaClip uděláte z každé fotografie nápaditou animaci. Stačí vám k tomu jen šikovné prsty a trochu kreslící zručnosti. Hranice se vaší kreativitě nekladou. U nového projektu vyberete rychlost animace, u které platí, čím rychlejší, tím plynulejší. Ale zase vás čeká víc práce a víc kreslení. Na výběr je z několika kreslících nástrojů, do jednoho snímku můžete přidat více vrstev animace.

Screenshot - Prostředí aplikace

Prostředí aplikace

FlipaClip

FlipaClip

Legend

S Legend rozpohybujete své texty. Na libovolné statické pozadí v aplikaci přidáte text. Máte na výběr několik přednastavených fontů a stylů animace, které nelze libovolně upravovat. Výběr je ale dostatečně široký. Prozatím lze používat jen čtvercové nebo širokoúhlé horizontální formáty fotografií. V aplikaci fotku na pozadí upravíte jedním z filtrů.

Screenshot - Prostředí aplikace

Prostředí aplikace

Legend

Legend

Filmr

Natočili jste video, které byste rádi publikovali ve Stories, ale je delší než instagramových 15 sekund? Pomůže vám s tím Filmr. Bohužel na Androidu jsou jeho funkce dost omezené a vyplatí se stahovat spíše všem s iPhonem. Najednou pak umí slow i fast motion videa nebo rozšířenou realitu.

video to gif - Filmr

Filmr

Využití appek můžete různě kombinovat, s fotkami i videi si hrát dokud nebudete s výsledkem naprosto spokojení. Tak stahujte.


Tento článek byl zveřejněn 12. 1. 2018 na Sunitce. Taste Sun je dnes součástí skupiny Taste.

Sdílejte článek