Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Rozšiřte své znalosti se dvěma unikátními SEO e-booky 📱💬

Jste hladoví po materiálech, které prohloubí vaše znalosti SEO? Chcete, aby vašemu webu vyhledávače správně porozuměly? Hledáte možnosti, jak zlepšit hodnocení Google? Možná právě pro vás jsou určeny naše dva e-booky. První pojednává o technickém SEO, druhý je naopak zaměřen na relevanci, autoritu a odbornost webu (zkráceně anglicky E-A-T).

E-book: Ochutnejte technické SEO

První ze zmíněných e-booků je unikátním vydáním, které shrnuje technické aspekty webu se schopností ovlivnit hodnocení webu vyhledávači. Na českém internetu se jedná o jednu z mála, možná jedinou takto komplexní publikaci, zabývající se tématikou technické SEO. 

Autory publikace jsou David Brenner, Richard Klačko a Matěj Velička. Ke tvorbě e-booku svou odbornou oponenturou přispěl i uznávaný odborník Pavel Ungr. A co o technickém SEO a e-booku říká on?

„Porozumět on-page a technickému SEO je velice dobrý základ pro každého, kdo chce uspět v přirozeném hledání. Můžete zajít na školení, nebo sledovat stovky kvalitních zdrojů na internetu, převážně v angličtině. A nebo si vybrat nějaký e-book. V angličtině jich jsou spousty, v češtině ale pomálu. I proto je tento e-book cenným příspěvek pro českou SEO komunitu. Může to být váš startovní můstek do SEO světa.“

Foto

Stáhněte si zdarma e-book Ochutnejte technické SEO

E-book: E-A-T, medic update

Druhý e-book reaguje na jednu z větších aktualizací Google z léta roku 2018 známou jako Medic update. Tehdy došlo ke změně, kdy Google začal vyžadovat od tzv. YMYL webů (tedy webů s vysoce odborným obsahem, zejména o zdraví) vyšší kvalitu zpracování. Konkrétně jde o kritéria, jejichž míru adekvátnosti u jednotlivých webů Google zkoumá: Expertise – Authoritativeness – Trustworthiness, tedy relevanci, autoritu a odbornost.

Autorem druhé elektronické knihy je mladý, ale zkušený, SEO specialista Martin Žatkovič. A co o E-A-T a e-booku říká uznávaný odborník Filip Podstavec?

„Zkratku E-A-T již nějakou dobu v oboru slýchávám, ale jak již to s doporučeními bývá, dostala se na veřejnost až v době, kdy už tato pravidla zasáhla nemalé množství webů. Jsem rád, že se našel někdo, kdo sepsal opravdu komplexní popis problematiky E-A-T a nabídl konkretní doporučení, co v jejím rámci můžete na svém webu dělat. Většina obsahu spojená s E-A-T totiž pouze popisuje, co se stalo a co zkratka znamená, ale na konkrétní doporučení narazíte málokde. Za mě je tento e-book doporučeným čtením pro každé SEO specialistu, který to se svým oborem myslí vážně.“

Foto

Stáhněte si zdarma e-book E-A-T, medic update

Sdílejte článek