Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Rozšiřte své znalosti se dvěma unikátními SEO e-booky 📱💬

Jste hladoví po materiálech, které prohloubí vaše znalosti SEO? Chcete, aby vašemu webu vyhledávače správně porozuměly? Hledáte možnosti, jak zlepšit hodnocení Google? Možná právě pro vás jsou určeny naše dva e-booky. První pojednává o technickém SEO, druhý je naopak zaměřen na relevanci, autoritu a odbornost webu (zkráceně anglicky E-A-T).

E-book: Ochutnejte technické SEO

První ze zmíněných e-booků je unikátním vydáním, které shrnuje technické aspekty webu se schopností ovlivnit hodnocení webu vyhledávači. Na českém internetu se jedná o jednu z mála, možná jedinou takto komplexní publikaci, zabývající se tématikou technické SEO. 

Autory publikace jsou David Brenner, Richard Klačko a Matěj Velička. Ke tvorbě e-booku svou odbornou oponenturou přispěl i uznávaný odborník Pavel Ungr. A co o technickém SEO a e-booku říká on?

„Porozumět on-page a technickému SEO je velice dobrý základ pro každého, kdo chce uspět v přirozeném hledání. Můžete zajít na školení, nebo sledovat stovky kvalitních zdrojů na internetu, převážně v angličtině. A nebo si vybrat nějaký e-book. V angličtině jich jsou spousty, v češtině ale pomálu. I proto je tento e-book cenným příspěvek pro českou SEO komunitu. Může to být váš startovní můstek do SEO světa.“

Foto

Stáhněte si zdarma e-book Ochutnejte technické SEO

E-book: E-A-T, medic update

Druhý e-book reaguje na jednu z větších aktualizací Google z léta roku 2018 známou jako Medic update. Tehdy došlo ke změně, kdy Google začal vyžadovat od tzv. YMYL webů (tedy webů s vysoce odborným obsahem, zejména o zdraví) vyšší kvalitu zpracování. Konkrétně jde o kritéria, jejichž míru adekvátnosti u jednotlivých webů Google zkoumá: Expertise – Authoritativeness – Trustworthiness, tedy relevanci, autoritu a odbornost.

Autorem druhé elektronické knihy je mladý, ale zkušený, SEO specialista Martin Žatkovič. A co o E-A-T a e-booku říká uznávaný odborník Filip Podstavec?

„Zkratku E-A-T již nějakou dobu v oboru slýchávám, ale jak již to s doporučeními bývá, dostala se na veřejnost až v době, kdy už tato pravidla zasáhla nemalé množství webů. Jsem rád, že se našel někdo, kdo sepsal opravdu komplexní popis problematiky E-A-T a nabídl konkretní doporučení, co v jejím rámci můžete na svém webu dělat. Většina obsahu spojená s E-A-T totiž pouze popisuje, co se stalo a co zkratka znamená, ale na konkrétní doporučení narazíte málokde. Za mě je tento e-book doporučeným čtením pro každé SEO specialistu, který to se svým oborem myslí vážně.“

Foto

Stáhněte si zdarma e-book E-A-T, medic update

Jako vedoucí oddělení webových konzultantů se starám, aby celý můj tým šlapal jako švýcarské hodinky. Snažím se posouvat všechny členy kupředu, podílím se na nejrůznějších interních projektech, dohlížím na plnění cílů. Rád zkouším nové nástroje a zajímám se o trendy v technickém SEO. Ve volném čase hraji hokej za Taste HC, miluji cestování a fascinuje mě letectví.

« Zpět na odborné články

Komentáře k článku

Napsat komentář

Dejte vědět ostatním, co na článek říkáte. Nebo máte otázky? Sem s nimi! Vaši e-mailovou adresu nikomu nedáme, nebojte.

Odeslat komentář