Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

„Spousta firem si neuvědomuje, že musí PR chtít,“ říká Michaela Studená, spolumajitelka agentury CommLab.

Pokud do vyhledávacího pole na Googlu zadáte Co je PR?, zobrazí se vám nepřeberné množství definic. Volným překladem se jedná o vztahy s veřejností. Pokud ale chceme na PR správně nahlížet, musíme si uvědomit, že se nejedná přímo o vztahy, ale spíš o proces, jak tyto vztahy zlepšit.

Rozdíl mezi reklamou a PR

PR agentura vám pomůže budovat image, zlepšovat veřejné vnímání a zároveň získávat zpětnou vazbu. Právě obousměrnou komunikaci vnímám na tomto dlouhodobém procesu jako zcela zásadní. Tím se také odlišuje PR od klasické jednosměrné reklamy. 

Klasická marketingová reklama pouze informuje a přesvědčuje ke koupi daného produktu. Její dopad bývá krátkodobý, zatímco PR se soustředí na dlouhodobé cíle. Těmi mohou být budování image, utváření vnější reputace, vytváření vztahů s cílovými skupinami, ale také může pomáhat s interní situaci ve firmě.

Pokud si přejete, aby zákazníci měli důvěru v produkty nebo služby, které nabízíte, stává se pro vás PR agentura vhodným parťákem na cestě, jak toho dosáhnout. Pomůže vám se zviditelnit, reagovat v krizových situacích, negovat pochybnosti o vaší firmě nebo produktu a získat podporu veřejnosti či nezávislé třetí strany.

Chcete se dozvědět více?

O tom, co ve spolupráci s PR agenturou nedělat a co je naopak žádoucí, se dozvíte v mém rozhovoru s Michaelou Studenou, která řídí komunikační a poradenskou agenturu Commlab. Od roku 2015 pomáhá s mediální komunikací jednotlivcům, lokálním i mezinárodním společnostem na českém a slovenském trhu. Primárně se zaměřuje na klienty z oblasti technologií, developmentu, designu či healthcare. 

V rozhovoru s Michaelou se dozvíte, zda je spolupráce s PR vhodná pro každého, jak zaujmout své publikum, jak vybrat důležité sdělení a mnohé další tipy. Získáte i rady, jak komunikovat náročná a kontroverzní témata v souvislosti se založením iniciativy Pod Svícnem, která se zabývá problematikou domácího násilí. 

Sdílejte článek

Související články