Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Nejlepší podnikatelské podcasty

Jako internetová videa slouží už delší dobu pro pobavení a uvolnění, tak se podcasty stávají důležitým zdrojem inspirace a zkušeností. Jedná se o jedinečný formát, který každým rokem roste na popularitě. Vládne mu především téma byznysu a marketingu, ale na své si přijdou i milovníci krimi, historie, psychologie či osobního rozvoje.

Ať už se na svůj první podcast teprve chystáte, nebo jste zběhlým posluchačem a už nevíte co do sluchátek, vyzkoušejte něco z našeho seznamu nejlepších podnikatelských podcastů:

Mladý podnikatel

MladýPodnikatel.cz je český podcast o podnikání, osobním rozvoji a marketingu. Jeho součástí jsou stovky rozhovorů s úspěšnými lidmi, kteří sdílí své zkušenosti a know-how. Jeho autorem je Jiří Rostecký a vychází pravidelně každý týden.

Na volné noze

Podcast Na volné noze se věnuje zejména podnikatelům a jejich příběhům. Dozvíte se, jak podnikají profesionálové a co vše museli udělat pro to, aby byli úspěšní. Z velké části tvoří podcast opět rozhovory s podnikatelskými osobnostmi, najdete v něm ale i kvartální novinky ze světa byznysu. Tento podcast připravují Robert Vlach a Dan Šácha.

JICtalk

Konzultantka inovační agentury Hanka Šudáková v podcastu JICtalk představuje osobnosti ze světa podnikání a špičkové experty v oboru. Provede vás jejich inspirativními příběhy a odhalí, co stojí za jejich úspěchem. Najdete v něm i spoustu praktických a podnikatelských rad, podložených zkušenostmi mnohých podnikatelů.

Jak na sítě

Podcastem o sociálních sítích a social media marketingu vás provede Eliška Vyhnánková, spoluautorka bestsellerové knihy Jak na sítě a zkušená konzultantka a lektorka. Podcast Jak na sítě je skvělým zdrojem novinek na sociálních sítích, předpovědí budoucích trendů a inspirace pro vaše vlastní sítě.

Z podpalubí

Z podpalubí.. tam, kde vznikají veškeré nápady, strategie a životní lekce. Podcast plný inspirace, fuckupů i úspěšných příběhů, který vám předá velkou spoustu inspirace a zkušeností. Vzníká v režii Freela a je možné si jednotlivé díly také přečíst na jejich blogu.

Vaše jméno je vaše značka

Velmi unikátní podcast vám představí podnikání z trochu jiného soudku. Věnuje se především kreativnímu podnikavému myšlení a vyhledávání talentovaných lidí. V jednotlivých epizodách představuje autor podcastu Tomáš Sobel kreativní strategie, pomáhá rozvíjet vaše podnikatelské myšlení a dodá vám schopnost odlišit se od ostatních.

CzechCrunch

CzechCrunch je jedním z podcastů, který snad není nutné ani představovat, ale nesmí na takovémto seznamu chybět. Pravidelně se věnuje týdenním shrnutím novinek ze světa marketingu, které prokládá rozhovory s úspěšnými byznysovými osobnostmi. Novinky shrnují Michal Ptáček a Václav Bedřich, kteří jsou autory i stejnojmenného online portálu, ke kterému podcast patří.

Forbes 30 pod 30

Forbes a jejich žebříček 30 talentovaných a úspěšných lidí pod 30 let asi všichni známe. Umístění na tomto žebříčku je pro každého velkou poctou. Málokdo ale ví, že kromě tohoto žebříčku, který najdete na webu či v magazínu, je také možné si poslechnout rozhovory s každou z osobností. Dozvíte se tak více o jejich cestě za úspěchem a o tom, jací lidé to vlastně jsou.

Sdílejte článek

Související články