Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

AI Inside Out #33: Využijte Bard ke zrychlení znalostního rozvoje

Existuje už samozřejmě celá řada způsobů, jak můžete využít Bard (nebo jiné AI tooly) pro svůj rozvoj. Dnes vám ale ukážu, jak vám s rozvojem pomůže jeho poslední novinka. Aktualizace, která vyšla 21. listopadu, rozšiřuje schopnosti Bardu o porozumění videí na YouTube. A právě videa na YouTube mohou být hodnotným zdrojem, ze kterého můžete čerpat znalosti a zkušenosti nejen jako PPC specialisté, ale i spousta dalších profesí.

Zatím pouze soukromě a anglicky

Chvilku mi trvalo, než jsem na to přišel. Využívání rozšíření v Bardu momentálně není možné na firemních emailech. Musíte tedy použít váš soukromý email. Druhou věcí je, že svůj profil musíte mít nastavený v anglickém jazyce. Je zřejmé, že tyto informace brzy zastarají, nyní se ale jedná o jedinou možnost, jak se k tomuto rozšíření v Bardu dostat.

Když se do Bardu přihlásíte pod svým soukromým profilem v anglickém jazyce, v horní liště uvidíte puzzle, pod kterým se rozšíření skrývají. Zde stačí přepnout YouTube do polohy Zapnuto.

Rozšíření v Bardu

Aktivace rozšíření v Bardu

Odeslání videa do Bardu

Pro svou ukázku jsem vybral video, které nabízí tipy pro reklamu na Facebooku v roce 2024. V Bardu dokonce můžete využít už připravený prompt, ve kterém stačí pouze upravit odkaz na video.

Give me insights about this video: https://www.youtube.com/watch?v=5WGz0jQhFWo
Organize the information in a set of easy to scan bullet points.

Je dost pravděpodobné, že se vám tento prompt ve standartní nabídce návrhů ve sloupci Understand neobjeví. Stačí ale párkrát kliknout na šipku vpravo nahoře a k tomuto promptu na video insights se proklikáte.

Hlavní stránka Bardu

Hlavní stránka Bardu

Shrnutí z Bardu bez diskuzí

Hned jako první tip bych uvedl, že výstup je dobré si nechat párkrát přegenerovat. Pokaždé je totiž trochu jiný a následné varianty jsou často delší a zajímavější než první výstup. S Bardem bohužel už ale nejde o výstupech v rámci stávajícího chatu dále diskutovat. Při doptávání se mi stávalo, že začne video analyzovat znovu a vygeneruje podobný obsah.

Výstup z Bardu

Výstup z Bardu

Důležité samozřejmě je, že všechny uvedené informace jsou ve videu opravdu obsažené. Jedná se tedy o důvěrné převyprávění obsahu 34minutového videa a jeho klíčových myšlenek.

Bard vám ušetří drahocenný čas

Způsob využití Bardu hodnotím pozitivně. Stále to sice není úplně dokonalé, protože některá videa nefungují, a stalo se mi také, že některá videa nejdříve fungují a poté nefungují. Každopádně věřím, že se to bude i nadále významně posouvat a vylepšovat.

Výstupy z Bardu vám mohou pomoct s rozhodnutím, zda budete dané video sledovat, nebo ne. Jedná se o velmi praktickou pomůcku při obcházení clickbaitových nadpisů a popisků. Má to ale své limity, které jsou zcela logické. Třicet čtyři minut hodnotného obsahu není možné jednoduše shrnout do pár vět.

Hodnota informací je také do určité míry individuální záležitostí. Každý má jiné znalosti a každého osloví něco jiného, což poté může mít vliv na rozhodnutí si video pustit. Výsledný výstup vás může někdy mást, že se jedná o povrchní informace, i když to tak není. Berte tedy vždy i tento fakt při čtení výtahu v potaz.

Bard zatím jako vítěz

A jak je na tom hlavní konkurent ChatGPT? Už nějakou dobu existují různé pluginy, třeba Transcript & Summary s ChatGPT. Tento plugin přepisuje celé video do textu, o kterém je poté možné diskutovat. Výstupy jsou ale podle mého subjektivního názoru horší než výstupy z Barda. Následně je ale možné vést diskuzi, která může odkrýt nějaké další pohledy na věc.

Sdílejte článek

Související články