Tohle je už 37. v sérii! Každý týden vám na Digichefu servírujeme nový článek o používání AI. Možná ale máte po AI ještě větší hlad a rozhlížíte se po dalších zdrojích. Hledáte inspiraci, znalosti nebo rovnou praktické tipy.
Kam tedy na ně? Níže vám dám krátký výčet stránek, kde sami v Tastu zaháníme „mlsnou“.
Nejlepší databáze AI nástrojů
Za mě rozhodně TheresAnAiForThat! Tento web nabízí hned 11 139 AI nástrojů, které vám pomohou s 15 975 úkoly v 4 847 povoláních. Jako PPC specialista můžete do vyhledávání nástrojů zadat třeba PPC, market research, competition research nebo co vás jen napadne.
Po stisknutí lupy na vás vyběhne seznam, z kterého si lehce vyberte AI nástroj přímo pro vaše potřeby.
Ale nemusíte dát jen na mé doporučení. Takových AI databází existuje celá řada. Na první pohled vypadá dobře také Futurepedia. Nebo pokud se vám nechce vyhledávat v angličtině a preferujete češtinu, tak můžete zkusit stránku [ej:aj]. Ta nabízí vyhledávání ve více než 1500 AI nástrojích v 60+ kategoriích.
Free AI kurzy z prestižních univerzit
Chcete zdarma studovat na Harvardu, Stanfordu nebo MIT? Klidně! Na internetu jsou totiž volně dostupné AI kurzy z prestižních univerzit. 🎓 Výčet těchto výjimečných příležitostí uvádí na svém LinkedInu Steve Nouri.
Ačkoliv se AI kurzy z těchto univerzit týkají spíše vývojářů než marketérů. Ve Stevovo seznamu ale můžete najít třeba kurz Generative AI for Everyone. V něm se naučíte, jak AI funguje a jak ji využít v práci i životě.
Ale ani Google nebo Microsoft nezůstávají s nabídkou online kurzů pozadu. Od Googlu se můžete pustit do kurzů Úvod do generativní umělé inteligence a Úvod do odpovědné umělé inteligence.
Online kurzy od Microsoftu vás zase naučí, jak vám Bing Chat může pomoct zefektivnit práci. Nebo jsou zde k dispozici další kurzy, které nesou název Generativní umělá inteligence ve službě lidstvu či Základy generativní umělé inteligence.
Nemusíte se však omezovat pouze na téma umělé inteligence. Zmíněné univerzity mají často zdarma dostupné i online kurzy z jiných oborů. Příklady na LinkedInu sdílí Colby Kultgen.
YouTube jako silný AI kanál
V předchozím článku jsme vám ukázali, jak můžete využít Bard ke zrychlení svého rozvoje pomocí vytváření výtahů z videí na YouTube. A ani dnes nenecháme YouTube stranou! Ukážu vám dva příklady AI kanálů, které pravidelně sleduju pro svou práci a rozšíření znalostí.
První tip je na Corbin AI. Pokud vás například zajímají pluginy do ChatGPT, najdete v něm vlastní playlist, kde můžete nasávat informace třeba o produktovém copywritingu. Stejně tak má svůj playlist automatizace pomocí nástroje Zapier, včetně inspirace na řadu „use casů“.
Jako druhý tip dávám YouTube kanál AI with Oliver s podtitulem „AI Engineer breaking down advances in Artificial Intelligence so you can personally benefit.“ I na tomto YouTube kanále můžete sledovat sérii review pluginů do ChatGPT.
Základy AI pro každého
Vlna AI je tu s námi už více než rok. Za tu dobu jsme mohli nabýt dojmu, že tomu vlastně perfektně rozumíme. Myslím si ovšem, že nemálo z nás tento dojem nabývá falešně. Návrat ke kořenům a důkladné sebevzdělání v základech AI může být správným krokem pro plnou implementaci AI do pracovního i osobního života.
A ještě poslední tip! Sledujte na LinkedInu lidi, kteří se AI ve vašem oboru věnují. LinkedIn má velkou organickou sílu a tato propojení vás snadno mohou dovést k dalším informacím, které pro vás mohou mít velkou přidanou hodnotu.