Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Facebook vám najde vážnou známost

Facebook se rozhodl, že jeho „single“ uživatelé, kterých je celosvětově přes 200 milionů, jsou smutní a rádi by svůj osamělý status změnili na „in relationship with…“ Síť se tak vrhá do světa seznamek. V minulém týdnu oficiálně spustil aplikaci „Facebook Dating“ ve 20 vybraných zemích a do Evropy se tato novinka dostane začátkem roku 2020. Podle šéfa Facebooku Marka Zuckerberga má aplikace, na rozdíl od populárního Tinderu, pomáhat v hledání dlouhodobých a vážných známostí.

Facebook Dating

Seznamka je součástí hlavní Facebook aplikace (není tedy třeba stahovat žádnou další appku), ale musíte se do ní sami přihlásit a vytvořit si vlastní „dating“ profil (pouze pro uživatele 18+). Facebook vám půjde naproti, vše potřebné vám předvyplní, a z vašeho profilu dokonce vybere ty nejvhodnější seznamovací fotky. Vy už doladíte jen detaily.

K profilu můžete připojit i svůj účet na Instagramu, a tak ho okořenit dalším zajímavým obsahem. Vývojáři appky dokonce už pracují na možnosti sdílení FB a IG Stories na seznamkovém profilu. Když se pak se svým protějškem ze seznamky setkáte naživo, bude se vám zdát, že se znáte už roky.

Pravda je ale taková, že se hodně lidí seznamek bojí. Možná i vás děsí, že by váš profil uviděli vaši známí nebo nedej bože nadřízení.  Facebook si toho je vědom, a proto si v aplikaci můžete nastavit, zda chcete, aby se váš profil zobrazoval i vašim přátelům (nebo přátelům přátel). Veškeré vaše aktivity zároveň zůstávají uvnitř aplikace a nic se nesdílí na váš běžný profil.

Je vaše tajná láska z řad vašich FB přátel? I na to Facebook myslel. Aplikace nabízí funkci „Secret Crush“. Jde o seznam, na který si můžete přidat až devět uživatelů, se kterými se přátelíte. K propojení však nedojde, dokud si vás ten druhý na tento seznam nepřidá také. Obávané trapné odhalení vašich úmyslů se tady konat nebude.

Pokud se rozhodnete jít s někým na skutečné rande, ale necítíte se zcela jisti, seznamka vám umožní sdílet vaši aktuální polohu s přítelem, kterému věříte, prostřednictvím Messengeru.

 

Jaká magie se skrývá v pozadí

Tou hlavní otázkou samozřejmě je, jak vám Facebook tu osudovou lásku najde? Aplikace vám primárně ukazuje uživatele se stejně nastavenými preferencemi a zájmy nebo členy stejných FB skupin.

Facebook má (neoficiálně) k dispozici spousty dalších údajů o vašem chování a aktivitách. A ač to sociální síť nikdy nepřiznala, je pravděpodobné, že i tato data budou využita k hledání vašeho vhodného protějšku. Pokud by ale nástroj dokázal najít tu pravou lásku, tak by to stálo za to, nemyslíte?

Oproti ostatním známým seznamovacím aplikacím nemusíte čekat na vzájemný „swipe“ nebo like. Uživateli, který ve vás vzbudil zájem, můžete napsat rovnou. Pozor, povolené jsou však jen textové zprávy a GIFy. Nepošlete tak žádný odkaz, fotku ani video. Facebook se tímto brání proti nežádoucímu spamu nevhodného obsahu. Což je pozitivní krok!

Bezpečnost vašich dat

A co dobře známá Achillova pata – únik dat?  Kauzy na toto téma spojené s Facebookem jsme už zažili. Erin Egan, která má ve Facebooku na starosti ochranu soukromí, se k tomuto tématu vyjádřila zcela jasně: „Chceme vytvořit prostředí, kde se uživatelé cítí příjemně a bezpečně. A s důvěrou budou aplikaci využívat pro hledání vážného a dlouhodobého vztahu.“

A co vy? Svěříte svůj „dating life“ do rukou Facebooku?

Sdílejte článek

Související články