Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Nemohl by to za mě napsat někdo jiný?

Nebo něco jiného? Třeba umělá inteligence? V poslední době je velký boom okolo nástroje ChatGPT, který byl zpřístupněn 30. listopadu 2022. Není však jediným nástrojem pro tvorbu textů s využitím umělé inteligence.

V článku se dozvíte, jak zkouším i další nástroje jako Rytr, Copy.ai, Jasper a Writesonic, pomocí kterých jsem tvořil reklamní textace do Google Ads a na Facebook pro e-shop s LED osvětlením. Produktem, kterým se v článku budu zabývat jsou LED pásky.

Jak si ulehčit díky umělé inteligenci práci?

Jako při jakékoliv jiné práci s umělou inteligencí platí, že čím kvalitnější vstup vložíme, tím kvalitnější výstup získáme. Doporučuji používat krátký a výstižný popisek obsahující klíčová USP. Pro objektivnější posuzování jsem použil následující popis produktu jako jednotný vstup: 

LED pásky jsou samolepící a ohebné pásky s přizpůsobivou délkou, které slouží k modernímu a úspornému osvětlení venkovních i vnitřních prostor v různých barvách se svítivostí až 50 000 hodin.

Meme

ChatGPT

Tento nástroj je velmi sofistikovaný, perfektně rozumí kontextu, výstupy jsou vysoce kvalitní a lze je aplikovat v reklamních systémech s minimálními úpravami. Nyní je k dispozici zcela zdarma, rozhraní je velmi jednoduché a texty generuje také v českém jazyce, prostředí je ale v angličtině. K dispozici na webové stránce chat.openai.com.

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) funguje na bázi dialogu s chatbotem, který generuje texty na základě vašeho zadání nebo jako odpověď na vaši otázku. Pokud vytváříte zadání reklamního textu, nezapomeňte uvést limit počtu znaků, který nesmí být překročen. Možností je také zadat pokyn, aby byl text doplněn o vhodné emoji. Výstupní text můžete pomocí pokynů dále upravovat, dokud nejste s výsledkem zcela spokojeni, nebo můžete nechat vytvořit více variant pro porovnání. V levém sloupci pak máte veškeré chaty uložené a kdykoliv v nich můžete pokračovat.

Vytvoření reklamních textů pro Facebook

Zadání

Napiš mi prosím 3 prodejní texty pro reklamu na Facebooku v rozsahu do 250 znaků doplněný vhodnými emoji pro e-shop s LED páskami. Můžeš využít následující informace: LED pásky jsou samolepící a ohebné pásky s přizpůsobivou délkou, které slouží k modernímu a úspornému osvětlení venkovních i vnitřních prostor v různých barvách se svítivostí až 50 000 hodin.

Výstup

 1. 💡Udělejte si radost novými LED pásky pro Vaše venkovní i vnitřní prostory! Samolepící, ohebné a s přizpůsobivou délkou 💡🏠
 2. 🏠Chcete moderní a úsporné osvětlení? LED pásky jsou tu pro Vás! Různé barvy a svítivost až 50 000 hodin 💡🛋️
 3. 🎉Vybavte svůj domov LED páskami a ušetřete za elektřinu! Samolepící, ohebné a přizpůsobivé délky 💰💡

Vytvoření reklamních textů pro Google Ads s informacemi

Zadání

Napiš mi prosím 15 prodejních textů pro reklamu v Google Ads v rozsahu do 30 znaků pro e-shop s LED páskami. Můžeš využít následující informace: LED pásky jsou samolepící a ohebné pásky s přizpůsobivou délkou, které slouží k modernímu a úspornému osvětlení venkovních i vnitřních prostor v různých barvách se svítivostí až 50 000 hodin.

Výstup

 1. Samolepící LED pásky pro snadné použití
 2. Ohebné LED pásky pro flexibilní použití
 3. LED pásky s dlouhou životností
 4. LED pásky v různých barvách
 5. LED pásky pro atraktivní osvětlení
 6. LED pásky pro vnitřní i venkovní prostory
 7. Úsporné LED pásky pro úsporu energií
 8. Přizpůsobivé LED pásky pro váš styl
 9. LED pásky pro moderní osvětlení
 10. Ohebné LED pásky pro každý prostor
 11. LED pásky pro individuální osvětlení
 12. LED pásky pro dlouhodobé použití
 13. Samolepící LED pásky pro jednoduché instalaci
 14. Úsporné LED pásky pro váš dům
 15. LED pásky pro osvětlení podle vašich představ

Zadání

A ještě 4 s rozsahem do 90 znaků.

Výstup

 1. Samolepící LED pásky pro snadnou instalaci a osvětlení vnitřních i venkovních prostor. Vyberte si z široké nabídky různých barev a stylů.
 2. LED pásky s dlouhou životností až 50 000 hodin pro úsporné a efektivní osvětlení vašeho domu. Vyberte si z naší široké nabídky.
 3. Ohebné LED pásky pro flexibilní použití v každém prostoru. Vyberte si z široké nabídky různých barev a stylů pro moderní a úsporné osvětlení.
 4. LED pásky pro atraktivní osvětlení vnitřních i venkovních prostor. Vyberte si z široké nabídky barev a stylů pro individuální osvětlení podle vašich představ.

Vytvoření reklamních textů pro Google Ads bez informací

Vytvořil jsem také volné zadání, aby ChatGPT mohl připravit texty a nebyl nijak omezen. Výstup je rovněž velmi kvalitní.

Zadání

Napiš mi prosím 15 prodejních textů pro reklamu v Google Ads v rozsahu do 30 znaků pro e-shop s LED páskami.

Výstup

 1. LED pásky pro perfektní osvětlení
 2. Efektivní a úsporné LED pásky
 3. LED pásky pro moderní domácnost
 4. Vyberte si z širokého výběru LED pásek
 5. LED pásky pro vaši kreativitu
 6. Nabízíme širokou škálu LED pásek
 7. LED pásky pro osvětlení interiérů
 8. LED pásky pro atraktivní osvětlení
 9. LED pásky pro osvětlení domu i bytu
 10. Praktické a stylové LED pásky
 11. LED pásky pro individuální osvětlení
 12. LED pásky pro osvětlení bez kompromisů
 13. Dopřejte si kvalitní LED pásky
 14. LED pásky pro dokonalé osvětlení
 15. LED pásky pro vytvoření atmosféry

Zadání

Napiš mi prosím 4 prodejní texty pro reklamu v Google Ads v rozsahu do 90 znaků pro e-shop s LED páskami.

Výstup

 1. Zmodernizujte osvětlení domu pomocí našich LED pásek. Vyberte si z širokého výběru a ušetřete za elektřinu.
 2. V našem e-shopu najdete širokou škálu LED pásek pro individuální osvětlení. Překvapte své hosty moderním designem.
 3. LED pásky jsou efektivní a úsporné. Dopřejte si je v našem e-shopu a vytvořte atmosféru přesně podle vašich představ.
 4. Vyberte si z široké nabídky LED pásek pro osvětlení domu, bytu nebo kanceláře. U nás najdete vždy to, co potřebujete.

Komentář

Nástroj jednoznačně doporučuji využívat, funguje velmi dobře a výsledky jsou nad očekávání. Jedná se o způsob, jak významně ušetřit čas spíše analyticky zaměřeným specialistům, pro které není tvorba copy zrovna nejoblíbenější náplní jejich práce.

Jediným problémem je vytvoření nadpisů v rozsahu do 30 znaků. Pokud ChatGPT upozorním, že limit překročil, tak se omluví za chybu a pokusí se ji napravit, nadpisy však často limit překračují i po několikátém upozorněním. To mám bohužel vyzkoušené i v jiných segmentech. Jako tip můžete zkusit zadat vytvoření textu do 15 písmen.

Copy.ai

Copy.ai funguje také relativně dobře. Po registraci obdržíte na pár dní prémiovou verzi na zkoušku, která nabízí možnost generování neomezeného počtu slov, a která běžně stojí 36 dolarů měsíčně v případě ročního předplatného. V bezplatné verzi je možné vygenerovat pouze 2 000 slov, jejich počet se ale po určité době pravidelně obnovuje.

Nástroj generuje texty v českém jazyce, prostředí je ale pouze v angličtině. Rozhraní je velmi intuitivní a jednoduché na používání, pro každé jednotlivé zadání se vytváří samostatný projekt, ke kterému je možné se vrátit. K dispozici na webové stránce copy.ai.

Copy.ai screen

Vytvoření reklamních textů

Výstup v kategorii Google Headlines

 1. Energeticky účinné osvětlení
 2. Upgradujte svůj domov na LED
 3. Nápady na skvělé osvětlení
 4. LED pásková světla
 5. Potřebujete LED pásky?
 6. Pořiďte si LED pásky
 7. Chytré osvětlení LED
 8. Úsporné osvětlení
 9. Rozsviťte svůj život
 10. Moderní a efektivní
 11. Flexibilní světlo LED
 12. Až 50 000 hodin svícení
 13. Chcete ušetřit energii?
 14. Úspora až 30 % díky LED páskům
 15. Rozsviťte svůj svět!

Výstup v kategorii Google Description

 1. LED pásky se snadno instalují, jsou ekologické a bezpečné.
 2. LED pásky představují bezpečné a cenově dostupné řešení osvětlení pro každou místnost.
 3. Moderní a úsporné venkovní a vnitřní osvětlení pro váš domov nebo zahradu.
 4. Nejlepší řešení osvětlení pro vaši domácnost do 50 dolarů.

Výstup v kategorii Facebook Primary Text

 1. LED pásky jsou budoucností flexibilního a dekorativního osvětlení. Pásky jsou samolepicí a nevyžadují žádnou kabeláž! Naše LED pásky jsou univerzální a snadno se používají; můžete je stříhat nůžkami každé 3 LED diody, aby dokonale pasovaly!
 2. Rozsviťte svůj život pomocí LED pásků od společnosti Soft-Lite! Počet dostupných barev, životnost a následná úspora energie spolu s flexibilitou a zanedbatelnou hmotností činí instalaci snadnou a nekomplikovanou.
 3. Osvětlení LED pásky bylo navrženo tak, aby váš byt byl útulnější, pohodlnější a pohodlnější. 5m/8m/10m, jsou k dispozici v různých barvách, vyberte si tu správnou pro vás. Vyberte si nejoblíbenější LED osvětlení s dlouhou životností a šetrné k životnímu prostředí.

Komentář

Podobně jako ChatGPT má i Copy.ai problémy s vytvořením obsahu v rozsahu do 30 znaků. Mezi možnostmi byl ale dostatek variant, které limit splňovaly a případně je vždy možné generování dalšího obsahu. Velmi kladně hodnotím, že u každé vygenerované varianty je poskytnuta informace o počtu znaků.

V beta testování je také funkce Supercharge, které stačí vyplnit webovou adresu a všechny potřebné informace jsou již zajištěny. Vy už poté jenom zvolíte, jaký druh textu chcete vygenerovat. 

Mezi výstupy pro Google mě zaujaly „Úspora až 30 % díky LED páskům” a „Nejlepší řešení osvětlení pro vaši domácnost do 50 dolarů”, které Copy.ai muselo zkopírovat někde na internetu a může se jednat o zavádějící nebo nepravdivé informace, proto je důležité takové texty nezahrnovat nebo důkladně prověřovat.

To, že Copy.ai překládá texty z internetu je vidět také v textu pro Facebook „aby váš byt byl útulnější, pohodlnější a pohodlnější”.

Text „Rozsviťte svůj život pomocí LED pásků od společnosti Soft-Lite! Počet dostupných barev, životnost a následná úspora energie spolu s flexibilitou a zanedbatelnou hmotností činí instalaci snadnou a nekomplikovanou.” nedává smysl a obsahuje název konkrétní společnosti. Mezi nabízenými texty bylo více podobných nepoužitelných variant, je proto nutné vhodné texty vybírat.

Zbývající texty jsou použitelné, i když některé je potřeba upravit. Používání nástroje pro účely vytvoření základu reklamních textací, od kterého je možné se odrazit, bych doporučil.

Rytr

Rytr funguje podobně jako CopyAI. Je k dispozici zdarma, ale generování textů je omezené přidělenými kredity, které se po měsíci obnovují. Omezení lze odstranit placenou verzí ve variantě Saver za 9 dolarů měsíčně, která nabízí generování 100k písmen, nebo Unlimited za 29 dolarů měsíčně. K dispozici na webových stránkách rytr.me.

Podobně jako předchozí nástroje generuje texty také v českém jazyce, prostředí však zůstává v angličtině. Ovládání rozhraní je opět velmi jednoduché a intuitivní s možností nahlédnutí do historie, kde lze procházet předchozí zadání společně s vygenerovanými výstupy.

Rytr screen

Vytvoření reklamních textů pro Google Search Ads

Výstup

 1. Ad Copy: Už nikdy nebudete muset vyměňovat LED pásek a se stmívatelným univerzálním světelným páskem si můžete světla přizpůsobit svým potřebám.
  CTA: Získejte svůj hned
 2. Ad Copy: Získejte světlo a pohodlí s flexibilními LED pásky AirFresh, které jsou skvělé pro každou událost, podnikání nebo domácnost.
  CTA: Klikněte sem a získejte tuto výraznou slevu na AirFresh
 3. Ad Copy: Naše LED pásky jsou skvělým způsobem, jak ušetřit místo i energii a přitom zachovat profesionálně vypadající interiér. Je ideální pro lampy, kuchyně, dětské pokoje a mnoho dalších. Záruka 5 let!
  CTA: LED dávají výsledky

Vytvoření reklamních textů pro Facebook Ads

Výstup

 1. LED pásky jsou lehké, flexibilní a vodotěsné s nesčetnými barvami a režimy změny barev. Zjistíte, že se snadno instalují, jsou energeticky účinné a jsou schopné osvětlit celý dům, továrnu nebo budovu. To zní dobře a dobře, ale co říkáte, když se dají použít i tyto šikovné LEDky
 2. Je fakt, že LED pásky jsou jedním z energeticky nejúčinnějších a nejodolnějších produktů, které na dnešním trhu najdete. Díky rozmanitosti barev: od teplých bílých po studené modré můžete najít perfektní produkt, který se perfektně hodí k vašemu domovu. Takže na to jen nemyslete; pokračujte a udělejte si doma sladký
 3. Získejte stejnou intenzitu, ale s dostupnější cenovkou s LED páskem. Osvětlete jakýkoli vnitřní nebo venkovní prostor, ať už krátkodobě nebo dlouhodobě, za zlomek nákladů!

Komentář

Výsledky tohoto nástroje nejsou vůbec uspokojivé. Kvalita textů je velmi nízká, co se týká překladu i smysluplnosti. Nástroj možná funguje lépe v anglickém jazyce, pro využití v českém prostředí ale vhodný příliš není. Pravděpodobně by se více vyplatilo vyvinout úsilí již od začátku do tvorby vlastního reklamního textu, než do přípravy co nejlepšího produktového popisu a následného předělávání vygenerovaných variant.

Vedle kvality výstupů vnímám hlavní problém v tom, že lze generovat maximálně tři varianty textů, někdy se sice vygeneruje variant více, ale nelze si vytvořit žádné dodatečné. Z tohoto důvodu je nástroj zcela nepoužitelný pro generování nadpisů v Google Search Ads a nástroj proto nedoporučuji.

Kdybych měl ale uvést také něco pozitivního, tak je to možnost generování textů ve frameworku AIDA. Výstupy sice také nejsou příliš kvalitní, ale lze mezi texty nalézt inspiraci na zajímavý insight, okolo kterého je poté možné tvořit vlastní text.

Jasper

Velkou nevýhodou Jasperu je, že funguje pouze v placené verzi, která je navíc relativně drahá. Na škále lze zvolit kolik slov plánujete generovat a podle toho se vám vypočítá měsíční cena, nejdříve ale získáte 5 dní na vyzkoušení. K dispozici na webových stránkách jasper.ai.

Další nevýhodou je, že nyní funguje pouze v anglickém jazyce. Tento nástroj však nedoporučuji především kvůli výstupům, které jsem získal pro Google Ads.

Nejvyšší počet generovaných textů je nabízen deset, když jsem ale zadával generování nadpisů na Googlu, dostal jsem pouze dva.

Výstup

 1. 50,000 Hours of luminosity
 2. LED Strips – The Future of Lighting

Při zadávání Google Ads Description jsem získal také pouze dva výstupy z deseti, vygenerované texty jsou navíc příliš krátké a dosahují mnohem kratší délky než možných 90 znaků.

Výstup

 1. LED Strips – The Future of Lighting
 2. LED Strip Lights – Super Bright 50,000 Hour LEDs

Primární texty na Facebook se vygenerovaly dokonce čtyři z deseti a v tomto případě výsledky úplně špatné nebyly.

Výstup

Are you looking for a modern and economical lighting solution?

LED strips are the perfect way to add lighting to any space. With a luminosity of up to 50,000 hours, these self-adhesive and flexible strips are perfect for both indoor and outdoor use. Choose from a variety of colours to create the perfect look for your home or business.

Click here to shop our selection of LED strips.

Jasper screen

Writesonic

Nástroj Writesonic nabízí v bezplatné verzi vygenerování 6 250 slov, a poté je možné podobně jako u Jaspera si na škále navolit kolik slov plánujete generovat a podle toho se vám vypočítá měsíční cena. K dispozici na webových stránkách writesonic.com.

Nástroj generuje texty v českém jazyce, prostředí je však opět pouze anglické. Vše je automaticky ukládáno a je možné se k výstupů vracet a pokračovat v tvorbě.

V nabídce funkcí je také chatbot, podobný ChatGPT, který však češtině nerozumí, a je proto nutné s ním komunikovat v angličtině. Na rozdíl od ChatGPT ale dokáže vedle textů generovat také obrázky.

Vytvoření reklamních textů pomocí chatbota

Zadání

Write me 5 selling texts shorter than 30 characters for this product: LED strips are self-adhesive and flexible strips with adjustable length, which are used for modern and economical outdoor and indoor lighting in various colours with a luminosity of up to 50,000 hours.

Výstup

 1. Get glowing with LED strips!
 2. LED strips: modern lighting that lasts.
 3. Flexible LED strips for all your lighting needs.
 4. Light up your home with LED strips.
 5. LED strips: adjustable, economical, and long-lasting.

Chatsonic screen

Vytvoření reklamních textů v kategorii Google Ad Titles

Výstup

 1. LED pásky – samolepicí způsob
 2. Pořiďte si světla levně
 3. Získejte nejlepší ceny LED pásků

Vytvoření reklamních textů v kategorii Google Ad Description

Výstup

 1. Získejte nejlepší nabídku LED pásků.
 2. LED pásky nabízíme ve dvou typech: samolepicí a nepřilnavé. Máme také široký sortiment
 3. LED pásky nabízíme ve dvou typech: samolepicí a flexibilní. Můžeme vytvořit jakýkoli typ pásku, který

Vytvoření reklamních textů v kategorii Facebook Ads

Výstup

Dokonalé řešení pro všechny vaše potřeby venkovního osvětlení 🛒.

LED pásky poskytují vysokou svítivost a nízké nároky na manu – takže je můžete použít kdekoli a kdykoli. 🎯

Kombinujte LED diody s příslušenstvím: osvětlete cestu, komunikujte nebo se schovejte. 🔥

Writesonic screen

Komentář

Chatbot Chatsonic rozhodně není tak sofistikovaný ChatGPT. Také má problémy napsat nadpis v rozsahu do 30 znaků, na rozdíl od ChatGPT se však neomluví, chybu nepřizná a popírá.

Co se týká výstupů v kategorii nadpisů pro Google Ads, výstupy jsou generovány po třech sadách, které obsahují tři nadpisy, je ale možné vygenerovat další 3×3 a další. Nadpisy jsou ale také často delší 30 znaků a je nutné texty vybírat a upravovat.

Výstupy v kategorii popisů pro Google Ads podobně jako v kategorii Facebook Ads příliš kvalitní nebyly. Opět se generovaly po třech a bylo možné generovat další, texty však potřebují velké úpravy.

Nástroj není dokonalý, doporučuji ale sledovat jeho další vývoj. Nástroje využívající umělou inteligenci se velmi rychle vyvíjí a velká výhoda tohoto nástroje spočívá v tom, že je zde vše na jednom místě včetně generování obrázků.

Závěr

Zkoušejte to, hrajte si s tím a udělejte si závěr sami. Umělá inteligence je pomocníkem, který mohou využít všichni 🙂

Nástroje jsou jednoduché, intuitivní a na vyzkoušení jsou k dispozici zdarma. Já osobně využívám ChatGPT, pokud je potřeba.

A určitě mi napište, jaké máte vlastní zkušenosti s tímto druhem nástrojů.

 

Sdílejte článek

Související články