Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

To nejzajímavější z konference SEO Vibes on Tour Praha 2023

SEO Vibes on Tour je série lokálních konferencí, které se konají v různých městech Evropy. Jejich vyvrcholením bude říjnová mezinárodní konference SEO Vibes v Budapešti, která na jedno místo přiláká na 500 SEO specialistů z různých koutů světa. SEO Vibes pořádá Whitepress, platforma zjednodušující spolupráci inzerentů a vydavatelů pro publikování obsahu. Pražské zastávky, v komunitním prostoru Churchill, jsem se zúčastnil z pozice řečníka i já s přednáškou, jak AI transformuje SEO. Byla to jedna ze tří přednášek na této networkingové akci.

SEO Tým

Komunikovat, komunikovat, komunikovat

Téma spolupráce SEO specialisty a programátora představili Anna a Ladislav Schumacherovi z agentury Effectix. Prozradili některé své, až úsměvné, zkušenosti z projektů. Například jak složená závorka v blogovém postu shodila celý web, nebo jak programátor jednoduchou konkrétní výměnu souboru robots.txt, tedy práci na pár minut, nacenil na tři až pět hodin.

Manželé Schumacherovi ve své přednášce mluvili o druzích spolupráce mezi SEO specialisty a programátory, i o výhodách toho, když je programátor součástí agenturního týmu.

Rovněž se shodli na tom, že programátoři mnohdy považují SEO za zbytečné. Zatímco SEO specialisté zase občas nevidí komplexitu daného systému a nápravu problému vidí jednodušeji, než tomu ve skutečnosti je.

I proto doporučují, aby SEO specialista a programátor na projektu spolupracovali, využili znalostí obou stran, a ušetřili tak čas i peníze. Klíčem pro úspěšnou spolupráci je hlavně srozumitelné zadání úkolu.

SEO Vibes networking

AI jako pomocník pro SEO

V mém příspěvku o tom, jak AI transformuje SEO jsem mluvil hlavně o našich dosavadních zkušenostech SEO týmu Taste. Připomněl jsem základy promptování v ChatGPT, kdy je nutné vhodně zadat roli chatbota, cíl výstupu a co nejdetailnější zadání úkolu. Doplnil jsem také několik osvědčených tipů pro prompty.

Chovej se jako:

  • Šikovný SEO specialista
  • Skvělý copywriter, zkušený v SEO
  • Znalec kódu strukturovaných dat
  • Výtečný prompt engineer

Piš:

  • Česky
  • 100% originálně
  • Bohatým jazykem
  • Dle nejlepších SEO praktik

Na několika promptech jsem pak ukázal, jak v praxi pomocí ChatGPT zadávat zpracování článku copywriterovi, třeba právě přes platformu Whitepress.

David Bureš na SEO Vibes

Senuto jako alternativa k Ahrefsu

Jak získat maximum ze svého webu pomocí nástroje Senuto, nám ukázali Michal Dmitrowicz a Mateusz Wyszogrodzki ze společnosti Senuto. Blíže představili funkce tohoto SEO toolu, který působí jako levnější alternativa ke známějším nástrojům Ahrefs či SEMrush. Přiblížili nám funkce jako analýza viditelnosti, domény k porovnání a plánovač obsahu, který umí automatizovaně vytvořit obsahové plány pro váš web. Nástroj také umí doporučit, co ve vydaném obsahu upravit, aby na hledaná klíčová slova rankoval lépe než dosud.

Nedávnou novinkou je také implementace jazykových modelů pro tvorbu obsahu. Senuto přitom slibuje, že má komplexní prompty pro zadávání obsahu, které pomůžou dosáhnout vysoké kvality generovaného contentu. Dmitrowicz a Wyszogrodzki rovněž odhalili chystané novinky v Senuto. Již brzy nástroj bude umět kontrolovat externí zpětné odkazy.

SEO Vibes řečníci

Vidíme se v Budapešti?

Pražská zastávka SEO Vibes on Tour byla poslední před prázdninovou pauzou. Po prázdninách se série lokálních přednášek zastaví ještě ve Švédsku, Řecku a Francii. Vyvrcholením pak bude dvoudenní konference SEO Vibes, která se uskuteční 4. a 5. října v Budapešti. Na akci v budapešťském Eiffel Art Studio, pořadatelé slibují, ta nejzajímavější témata v oblasti SEO z lokální i globální perspektivy. Mezi více než 12 přednášejícími budou mimo jiné Koray Tuğberk Gübür z turecké agentury Holistic SEO & Digital a Daniel Ďuriš ze slovenské agentury Basta Digital.

Pokud je pro vás cesta do Budapeště příliš daleká, přijďte 17. srpna 2023 na SEO Date 2023. Neformální setkání všech přátel SEO, freelancerů a specialistů z agenturních i inhouse týmů. Tentokrát vše proběhne v Radlické kulturní sportovně. Chybět nebude networking, něco na zub, letní drinky, a hlavně skvělí řečníci. I já tam budu. 🙂 Tak se těším na viděnou.

SEO Date

Sdílejte článek

Související články