Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Skvělé datařské rande

Hamburgery, pivo, data, BigQuery, Streamlit, PowerBi, networking! 🤩

Tak by se dalo ve zkratce popsat letošní datařské rande, které se odehrálo na příhodném místě, přímo ve spárech chobotnice, v Keboola. 🐙

Rande se vším všudy

Data Date je akce, kterou byste měli mít na svém eventovém seznamu. I letošní setkání s výjimečnými lidmi z oboru bylo parádní. Praktické i vtipné přednášky, pohodová atmosféra, božské hamburgery od Grill Freaks, lahodné pivko z minipivovaru Beranův pivovar a především networking, vyčarovaly jedno skvělé letní odpoledne.

Žhavé analytické rady

V rámci programu nás čekaly tři půlhodinové přednášky na aktuální analytická témata. Díky nadšení účastníků se nakonec všechny docela časově protáhly, nicméně ke spokojenosti všech. 😊 Řečníků se bylo na co ptát, a publikum je jen tak z pódia nepustilo. Pojďme se podívat, kdo na Data Date přednášel.

Denní export dat do BigQuery je trhák

Jan Tichý se pustil do BigQuery. Přednášel o tom, jak pracovat v BigQuery s hromadou surových dat, které jsou v tomto nástroji často obtížně dotazovatelné a reportovatelné.

Jak se z toho vyhrabat? Těžko. Na začátku si srovnejte základní principy, co od toho očekáváte. Jak na to?

  • Připravte model přímo použitelný pro reporting.
  • Pokud má něco dělat pokročilý geek, tak jen setup toho modelu.
  • Vše v redundantních flat tabulkách mějte již připravené, dopočítané, rozpočítané.
  • Běžní uživatelé si musí vystačit v nejhorším s triviálními operacemi.

Následuje řada dalších kroků, jak se dostat k použitelné databázi, jak ji celou strukturovat, postavit a automatizovat.  Celý článek tomu věnovat nemůžeme, ale můžeme vás odkázat na prezentaci z akce, která vám napoví co dál. Nebo na některé z Honzových školení, kde máte příležitost to s ním probrat do hloubky.

Jan Tichý

Jan Tichý

Gangsterská aplikace na pár kliknutí

Vojta Tůma šel z kůží na trh. Nebál se a přímo před našima očima se pustil do programovaní aplikace. Názorně ukázal, že AI není budoucnost, AI je teď. A že se dá vytvořit nová aplikace pomocí ChatGPT a Streamlit za 30 minut.

Publikum se smálo, když Vojta naživo prožíval naši každodenní realitu. Při programování stále narážel na nějaké chyby, či nečekané myšlenkové pochody a výsledky od AI. Ukázal nám, jak lze Phyton nakonec s ChatGPT ovládnout i bez jeho hlubší znalost.  A jak s minimálními technickými vědomostmi postavit datovou aplikaci pomocí Streamlit, která na základě dat o uživatelích rozešle e-maily na vámi vybraný segment uživatelů.

Streamlit a Keboola jsou nyní kamarádi. Takže si vytvoření nové aplikace můžete vyzkoušet sami, přímo v rozhraní Keboola.

Vojta Tůma

Vojta Tůma

Zmapujte rozvoj firmy v oblasti analýzy dat

Snadno. Díky Maturity modelu pro analytiku, který vám odhalí, jak si v analytice stojíte teď, a kam se můžete posunout.  Doporučujeme k přečtení článek Maturity model pro analytiku, který vám podrobně popíše, jak získáte jasný přehled o tom, jak si v analytice vedete. Tento model používá Přemysl Horáček při práci s klienty, v digitální agentuře Taste. Podělil se o své zkušenosti z denní praxe a dozvěděli jsme se, co očekávají klienti od svých marketingových agentur. Zdůraznil důležitost vzdělávání klientů v oblasti dat a nabídnul praktické tipy a vychytávky pro tvorbu reportů v PowerBI.

Přemek je hlavním tvůrcem Maturity modelu a v PowerBI plave jako ryba ve vodě. Pokud chcete posunout svou datovou analýzu za hranice Excelu, přijďte na jeho školení.

Přemysl Horáček

Přemysl Horáček

Přednášky jsou možná jen bonus

Data Date je akce, kde se schází především analytici, dataři, a další markeťáci, kteří chtějí rozšířit své vědomosti. Mix všech zkušeností, na malém místě u piva, vytváří skvělou příležitost se seznámit s kolegy v oboru, a dozvědět se víc.  Není nic lepšího než si popovídat s někým, kdo řeší to samé, co vy.  Natož s někým, kdo má roky zkušeností a je známý za své pracovní výsledky. Během pár hodin vás tak čeká hned několik náhodných konzultaci zdarma. Třeba i s někým z řečníků. A nabrat si kontakty do budoucna? Co si budeme, to je nad zlato. I proto, nás tyhle akce tak baví.

Bylo to skvělý! Vidíme se příště?

Sečteno podtrženo Data Date #3 byl skvělý. A vysmáté fotografie z akce jsou toho důkazem. Děkujeme všem, kdo dorazil a Keboole, za krásné prostory.

Kdo nestihl rande, může přijít na pořádný Restart. Lístky na Data Restart už jsou v prodeji. Tak si už teď rezervuje datum 19. 10. 2023. Čeká vás celodenní konference o datech, webové i ne-webové analytice, data science a business inteligence, vše okořeněné AI. 🤖

Data Restart

Sdílejte článek

Související články