Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Zájem o dovolenou v Česku letos poroste. Jak toho využít?

Pronajímáte dům na Šumavě? Pak zbystřete. 30 % lidí, kteří plánují o prázdninách dovolenou po Česku, se chystá právě tam. Jak to vím? Z průzkumu agentury Behavio, která mezi 1300 respondenty provedla šetření zaměřené na otázku, kde budou trávit letošní dovolenou. Dám vám pár tipů, jak toho využít.

Zaměřte se na české zákazníky

Je pravděpodobné, že se hranice už brzy otevřou a restrikce se budou stále uvolňovat. Přesto lze očekávat, že lidé budou s vycestováním do ciziny spíše opatrní. V tuto chvíli ale počítá s dovolenou v zahraničí  jen 34 % Čechů. 45 % čeká na další okolnosti a 20 % z různých důvodů na dovolenou letos vůbec nevyrazí. Nicméně 63 % lidí vyrazí v létě obdivovat krásy Čech, Moravy i Slezska.

Podpořte DYI dovolenou a trávení času

Ačkoliv u zahraničních dovolených Češi často spoléhají na služby cestovek, rekreaci v Česku si 82 % lidí zařídí po vlastní ose. Pravděpodobně i proto, že cestovní kanceláře zájezdy ve velkém ruší a náhrady škod jsou v nedohlednu. Pronájmy obytných vozů, prodej plynových vařičů, stanů a dalších věcí pro kempování se zdá jako ideální vertikála, která letos a možná i v dalších letech poroste. S dovolenou skrz cestovní kancelář počítá jen 12 % dotazovaných, tam bych letos byznysové příležitosti nehledal.

Jsme národ sportovců?

71 % lidí plánuje koupání. Pokles prodejů nezasáhne tedy firmy vyrábějící plavky, nafukovací kruhy, deky nebo deskové hry. 54 % všech dotazovaných se chystá aktivně sportovat.  To je zase dobrá zpráva pro všechny prodejce sportovních potřeb. Skladové zásoby se budou tenčit, protože kola, brusle, nordic walking hole a další sportovní propriety si najdou nové majitele. Bude zájem vyšší, nebo nižší než jiné roky?

Největší tlačenka bude na Šumavě

Pokud vás láká si otevřít kiosek s občerstvením, mrkněte na čísla níže. Prozradí vám, kde vyděláte nejvíc. Populární bude Šumava (30 %), s odstupem pak Krkonoše (18 %) nebo Jeseníky (17 %).

42 % procent lidí si plánuje chatu pronajmout. Uvítají bazén a Wi-Fi. Je tedy pravděpodobné, že obsazení chat k pronájmu bude letos vyšší než kdy jindy. Lidé nechtějí opustit Česko, a přestože většinu Čechů krize finančně zasáhla, mnoho peněz, které tradičně končí v zahraničí, posílí ekonomiku tady, u nás v Česku. Alespoň něco pozitivního.

Chcete o situaci vědět víc? Mrkněte na Krizovou bilanci byznys prostředí nebo na článek Co nás koronavirus naučil o sociálních sítích.

Ale hlavně si letošní dovolenou i navzdory komplikacím užijte. Třeba se potkáme.

 

Sdílejte článek

Související články