Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

AI Inside Out #34: Praktický asistent GA4 SQL pro ChatGPT

Daniel Tyrpekl
Daniel Tyrpekl
20. 12. 2023

Pokud často využíváte BigQuery, už jste asi někdy využili pomoc ChatGPT. Ať už ve chvíli, kdy jste si s dotazem nevěděli rady, nebo prostě jen pro ušetření nějaké té minuty. Problémem, obzvlášť pro uživatele, kteří SQL moc neznají, mohla být nutnost v ChatGPT všechno zadat přesně – tzn. všechny názvy sloupců a detailní popis požadovaného výsledku. Zkrátka jste se museli vždy důkladně zamyslet nad tím, jak bude dotaz reálně na konci vypadat.

Díky novému ChatGPT asistentu GA4 SQL se ale tohle stává minulostí.

Použití GA4 SQL zcela bez základů

Asistenta pro ChatGPT představil nedávno na svém LinkedInu analytik a vývojář Ahmed Ali. Obrovskou výhodou tohoto nástroje je to, že nepotřebujete prakticky vůbec znát ani základy SQL. Stačí jen vědět, co za výsledek chcete z BigQuery dostat, a lidsky to popsat. Asistent zná strukturu GA4 tabulek, takže přesně ví, na jaké sloupce se má dotazovat, pokud chcete analyzovat třeba návštěvnost z rozdílných zařízení a podobně.

Nástroj jsme otestovali na různých dotazech a musíme konstatovat, že dokáže ušetřit neskutečné množství času. Samozřejmě není úplně vhodný na supersložité analýzy dat, ale na jednodušší dotazy je parádní:

GA4 SQL v ChatGPT

GA4 SQL v ChatGPT

 

Asistent navíc nemusíte nijak složitě instalovat! Stačí otevřít tento odkaz, který vás rovnou přesměruje do ChatGPT s aktivním GA4 SQL asistentem. Celý nástroj je zdarma, jedinou prerekvizitou je to, že využíváte placenou verzi ChatGPT4.

A to je všechno! Tak ať vám dobře slouží… 🙂

Sdílejte článek

Související články