Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

Nová funkce Instagramu – tmavý režim pro iOS a Android

Zná to snad každý, je brzo ráno, anebo pozdě večer, prostě období dne, kdy je absolutní tma. Chcete se dozvědět něco nového, a tak si zapnete telefon a pustíte Instagram. Najednou vám hlavu protne bílá záře a zavrtá se vám hluboko do mozku. Oči pálí a vy snad celou věčnost mžouráte do telefonu, než si na to oslnivé světlo zvyknete. Možná trochu přeháním, ale poslední aktualizace Instagramu nasvědčuje tomu, že rozhodně nemůžu být jediný, kdo tyto „problémy“ prožívá.

Instagram v poslední aktualizaci totiž implementoval takzvaný „dark mode“ pro iOS 13 a Android 10. Není se čemu divit, tmavý režim je nejen příjemnější pro oči, ale je v poslední době velkým hitem. Instagram se díky tomu přidává k aplikacím jako je 9GAG, YouTube, Reddit, Messenger, Pinterest anebo Twitter které tmavý režim nabízejí už poměrně dlouho.

Instagram dark mode

 

Instagram se dlouho bránil zavedení tmavého režimu i přes to, že to byla jedna z nejžádanějších funkcí, kvůli které se dokonce zakládaly petice. Hlavním důvodem, proč uživatelé na tuto funkci tak dlouho čekali bylo, že se vyskytly určité komplikace spojené s implementací kódování. To vedlo mnoho uživatelů k tomu, aby sami vymysleli, jak nedostupný tmavý režim obejít.

Kdy se tmavého režimu dočkáme i u Facebooku stále zůstává otázkou. Od samotného Facebooku pouze víme, že se tato funkce aktivně vyvíjí.

Tmavý režim trochu podrobněji

Pokud vás zajímá technická stránka celé změny, určite se podívejte na Instagram Engineering blog, kde se Tim Johnsen iOS developer, rozepsal o detailech spojených se zavedením tmavého režimu.

 

Může se zdát, že celá změna je jen vizuální a nepřináší žádné jiné výhody. Opak je ale pravdou, mnoho výzkumů potvrdilo, že nadměrné vystavení takzvanému modrému světlu, které produkují monitory, televize a mobilní telefony je zdraví škodlivé a může vést k dlouhodobým zdravotním problémům. Takže tmavý režim do každé domácnosti!

 

 

Sdílejte článek

Související články