Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

ShopCamp letos pošesté

Letošní šestý ročník ShopCampu přinesl další smršť více než desítky témat z oblasti e-commerce. Ačkoli byl obsah orientovaný především na majitele a přímé zaměstnance e-shopů, ani specialisté z řad agentur a poskytovatelů služeb si zde nepřišli zkrátka. Program byl nabitý přednáškami, workshopy a případovými studiemi.

Adam Durčák, zakladatel e-shopu s erotickými pomůckami RůžovýSlon.cz, představil přístup, jakým byl e-shop koncipovaný dosud a k jakým změnám se po více než 10 letech rozhodli. Velký důraz klade na tvorbu autentického (video) obsahu ve spolupráci s vlastními testery na úkor šířky sortimentu. Filip Černý z Kytary.cz přednesl myšlenku „Všechny analytické nástroje jsou špatně, ale stejně Vám mohou skvěle posloužit.“ Představil, jak nahlíží na jednotlivé atribuční modely, které používá, a jaká rozhodnutí na základě nich v marketingu provedl a s jakými výsledky. Po řadě testování nyní vyhodnocují kampaně kombinací first clicku, last clicku a Markovova atribučního modelu, dle typu kampaně. Nechybělo ani pár tipů, na které by neměl nikdo zapomínat při vyhodnocování dat. Nezapomínejte si například do grafů zaznamenat výrazné eventy, které mohly ovlivnit jejich výkon, abyste je při porovnávání nezapomněli ani zpětně zohlednit. David Herold z Ketomix.cz rozvinul myšlenku, jak postupovat v momentě, kdy reklama z aktivního vyhledávání na internetu nestačí. Představil silné i slabé stránky jednotlivých kanálů a doporučil v onlajnu pečlivě hledat nové konverzní trasy. Honza Mayer z Dataweps zdůraznil nezbytnost správného pricingu, který by měl být založený na správných rozhodnutích, která by měla vycházet ze správných dat. Aneb měřte a vyhodnocujte!

Filip Černý z Kytary.cz

A co jsme si z ShopCampu odnesli my? Konference byla především o setkávání se s lidmi z oboru. Přednášející z různých pozic v e-commerce pokryli široké spektrum inspirativních témat, díky kterým jsme zase o kus blíže názorům z nových zdrojů.

Sdílejte článek

Související články