Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

„Srílančané cizince milují a udělají pro ně první poslední,“ říká Anna Ratnayake

Přijela z džungle, sklopila oči a skromně mi začala vyprávět svůj příběh.

Tak jsem se seznámila s Annou Ratnayake, která si v létě roku 2018 koupila náhodně nejlevnější letenku a skončila na Srí Lance, kde našla svůj nový domov.

Žije v horách, kde je obklopena čajovými plantážemi a rýžovými poli. Z terasy vidí místní ženy, které na nich pracují. Za jeden den tvrdé práce, při cholerickém křiku supervizora, si ženy vydělají kolem 90 Kč. Jiné pracovní příležitosti pro ně téměř neexistují. Anna se proto rozhodla, že to chce změnit.

Projekt, který pomáhá potřebným

Shání materiál a učí s ním pracovat srílanské ženy, které z něj vyrábí ozdobné výrobky do domácnosti. Dále tyto výrobky zasílá do České republiky, kde je prodává. Výdělek z prodeje putuje zpět do chudých srílanských domácností. Projekt Anna in the Jungle tak dává ženám nejen pracovní příležitosti, ale hlavně pocit uplatnění. Ten pocit, že jsou schopné naučit se novou věc a dostat za ni zaplaceno. To jim přináší svobodu, úsměv a nesmírnou dávku zdravého sebevědomí, které srílanským ženám jinak chybí. 

Obsah si Anna tvoří sama

Anny dosah na sociálních sítích je vybudován pouze organicky. Zatím nepoužila reklamu ani pro svůj e-shop. Grafiku, copywriting, tvorbu webu, plánování příspěvků i správu e-shopu si dělá Anna sama. Naučila se to uprostřed džungle pomocí online kurzů a know-how dohledatelného na internetu. Je důkazem toho, že když člověk chce, cestu k cíli si najde i s omezenými finančními možnostmi. 

Pomocí sociálních sítí Anna aktuálně nejvíce komunikuje velmi náročné téma – ekonomickou, sociální a bezpečnostní krizi, která Srí Lanku zužuje. V době, kdy píši tento článek, přestávají mít lidé na Srí Lance dostatek jídla, vypínají jim elektřinu, nafta je luxus na příděl pouze pro vyvolené a turisté se tam bojí jezdit. Tím se dostává jejich krásná země do začarovaného kruhu. Nejen o tom, jak se vypořádat se sdílením náročného obsahu, jsme si s Annou povídaly ve společném rozhovoru, který si můžete poslechnout níže na YouTube nebo v Digichef Podcastu.

Pokud chcete obyvatele Srí Lanky finančně podpořit můžete to snadno udělat pomocí iniciativy FUND THE FARMERS, kterou Anna založila po našem rozhovoru.

Sdílejte článek

Související články