Magazín ze světa digitálního marketingu
Pozadí vlevo Pozadí vpravo

TOP akce nejen pro marketéry #duben23 a #květen23

Duben je v plném proudu a květen už pomalu klepe na dveře. Hrnou se na vás ze všech stran webináře typu: jak využít AI v marketingu, školení AI Operations nebo umělá inteligence pro osobní produktivitu? A vy byste přeci jen ještě rádi trošku toho poctivého řemesla, protože aby dílo bylo autorské, musí být vytvořené člověkem, a to přece v případě vygenerování obrázku AI toolem chybí? Máme pro vás pár návrhů.

Project Restart 2023, 19. 4. 2023 – Praha

Druhý ročník celodenní konference věnované projektovému řízení se nezadržitelně blíží. Přijďte včas, protože hned na úvod vás z komfortní zóny vyvede Michael Koch svojí rozcvičkou. Ukáže vám praktické tipy, jak každou schůzku proměnit ve skvělou a přitom vás nenechá sedět na židli. A na co dalšího se těšit? Strategické řízení s Martinem Hausenblasem, Psychologie vyjednávání s Michalem Musilem anebo taky ta must have přednáška, který zodpoví otázku, zda bude AI makat za projekťáka. Akce proběhne v La Fabrice a my z redakce se velice těšíme, protože o zajímavý obsah rozhodně nebude nouze.

Web Expo 2023, 19. – 21. 4. 2023 – Praha

V samotném srdci Prahy, většině z nás dobře známé Lucerně, proběhne ve dnech 19. a 20. dubna konference pro všechny vývojáře, designéry, UXery, manažery a marketéry. Akce počítá až se 1700 účastníky, slibuje 70 speakerů, prémiový workshopový den anebo lounge pro děti, ve které budou připraveni lektoři, kteří seznámí děti s programováním ve Scratchi anebo malováním v AR. Line up je opravdu nadupaný, já osobně ráda vsadím na jistotu a zajdu si na přednášku Ivana Kutila z AppSatori, Pavlíny Louženské a They Kučerové, dua podcastu Trendspotting, které nyní tak trošku převlékají kabát a vypadá to, že už brzy nám představí jarní kolekci Trendspottery.com anebo na přednášku Honzy Tichého, protože kdo jiný než Honza, by nás měl přesvědčit o tom, že Opravdu chceme používat Google Analytics 4.

AI Date #1, 16. 5. 2023 – Praha

Hoříte ze všech novinek o AI? Pak nemůžete minout AI Date #1, pro skutečné fajnšmerky na umělou inteligenci. 🤖 Agentura Taste pozvala čtyři profesionály, kteří vám svými přednáškami rozšíří obzory o tom, jak AI může pomoci v produkci digitálních agentur. Podíváme se na zub především legislativě, identifikaci oblastí, kde může být AI nejvíce efektivní, a taky nahlédneme do marketingové budoucnosti. Na věštění nepoužijeme zázračnou kouli, ale známé tváře, kterými jsou Tomáš Mikolov, Petra Dolejšová, Anna Bohoněk a Honza Janoušek. Chybět samozřejmě nebude catering 🥂 a společný networking.  A to vše už 16. 5. na ČVUTu. 🚀

Reshoper, 17. 5. 2023 – Praha

Reshoper je významná akce pro majitele e-shopů a marketéry, kteří se chtějí podívat na aktuální trendy v e-commerce a získat užitečné znalosti pro růst svého obchodu. Konference spojuje více než 25 odborníků z oblasti e-commerce, kteří představují aktuální výzkumy a data, které pomáhají rozvíjet e-shopy. Na veletrhu se můžete setkat s více než 100 vystavovateli z Česka i zahraničí, kteří nabízejí zajímavý obsah a výhodné nabídky. Navíc poradenská zóna s dvaceti e-commerce profesionály je připravena poskytnout bezplatné know how, díky kterému vyřešíte problémy s vaším e-shopem. Partnerští vystavovatelé přinášejí novinky v oboru, případové studie a e-commerce produkty a služby, které se mohou hodit. Obecně je Reshoper skvělou příležitostí pro networkování a prozkoumání nejnovějších trendů v oblasti e-commerce. Pokud se o tuto oblast zajímáte nebo v ní podnikáte, neměli byste chybět.

Kouzlo pokročilého e-mailingu, 22. 5. 2023 – Praha

Jasně, text e-mailu vygeneruje GPT -4 anebo Jasper. Banner vytvoří Midjourney. Pak už stačí poskládat do šablony, otestovat a odeslat. Open Rate nad 40 %. Target splněn. Časová úspora kampaně běžného rozsahu 3 hodiny, možná víc? Radujete se? Ale co ty dlouhodobé cíle? Nezhroutila se vám přesně v tenhle moment celá strategie? Posíláte stále ty obsahově smysluplné e-maily? Jste na ně hrdí? A čtete si je rádi i týden po rozesílce? A co ty softové cíle? Lektor Lukáš Balek připravil velmi obsáhlé šestihodinové školení, ve kterém strukturovaně popisuje, co se řeší na základní úrovni e-mailingu, jak si poradit s e-mailingem na střední úrovni, a na co se zaměřit na top levelu. Lukáš nám předal nejen odborné znalosti, ale také vyprávěl super příběhy přímo z praxe.

Comunication Summit, 24. 5. 2023 – Praha

Přijďte se inspirovat na Communication Summit 2023, který se bude konat 24. května v prostorách DOX+ v Praze. Tématem letošního ročníku je „Buď opravdový“, a zaměří se na autentickou komunikaci značek a odpovědnost v kontextu, ve kterém se firmy pohybují. Mezi řečníky bude i Richard Shotton, světoznámý odborník na anatomii rozhodování. Těšit se můžete také na specialistu na společenskou a digitální odpovědnost firem Benjamina Lange, který úzce spolupracujíce se společností Google.

Digitální agentura Taste finančně podporuje spolek Nelež a jejich program v rámci bloku Odpovědná komunikace. Spolek Nelež se snaží omezit reklamní investice do dezinformací a již se k němu připojilo více než 200 reklamních zadavatelů.

Content First, 25. 5. 2023 – Praha

Content First, již po desáté, nabízí jedinečnou příležitost zaměřit se na tvorbu kvalitního obsahu, který osloví zákazníky i média. Konference je plná inspirativních case studies, aktuálních trendů v oblasti tvorby contentu a nových technologií. Účastníci se mohou těšit na workshop, který se věnuje copywritingu a spolupráci s influencery. Program také zahrnuje efektivní distribuci obsahu a měření dopadu obsahové spolupráce. Pokud hledáte nové nápady pro tvorbu obsahu, pak je tahle akce ta pravá pro vás.

PPC Restart, 25. 5. 2023 – Praha

Universal Analytics se sice loučí, ale série letošních Restartů od Taste je teprve v půlce. Je to tak. Jako další ze série konferencí přichází PPC Restart. Na (již po sedmé!) největší PPC konferenci v ČR nebude chybět téma končící éry UA ani budoucnost PPC s AI. Dozvíte se víc o synergii Googlu a Facebooku, prozkoumáte ultimátní framework SATO i získáte čerstvé novinky o Performance Max. Stagnace je totiž největší nepřítel v rychle se měnícím světě digitálního marketingu a edukace je klíčem k tomu, abychom udrželi kampaně v čele. Tak save the date, ať nezmeškáte nabitý PPC program.

Ještě váháte? Třeba vás přesvědčí reportáž z loňského PPC Restartu. Tentokrát ale nejezděte na Dlabačov. Nově je konference v La Fabrice.

Tak kde se uvidíme? 😉

Sdílejte článek

Související články